Slide background

Pamokų laikas

1. 08:00 - 08:45

2. 08:50 - 09:35

3. 09:45 - 10:30

4. 10:40 - 11:25

5. 11:30 - 12:15

6. 12:20 - 13:05

7. 13:10 - 13:55

8. 14:00 - 14:45

Žalingų įpročių prevencijos programa

Pakruojo „Žemynos“ progimnazijos 8 klasės mokiniams vyko pamokų ciklas „Elektroninės cigaretė ir jų poveikis paauglių organizmui“ ir „Alkoholio prevencija“. Diskutavome apie elektroninių cigarečių ir paprastų cigarečių žalą. Elektroninės cigaretės ypač patrauklios vaikams ir paaugliams, dar neišbandžiusiems tabako cigarečių. Dėl elektroninių cigarečių rūkymo išsivysto priklausomybė, todėl vėliau gali būti pereinama prie tabako cigarečių rūkymo.

Reguliarus elektroninių cigarečių, kuriose yra THC, vartojimas sukelia ilgalaikes pasekmes sveikatai, dėl kenksmingo poveikio centrinei nervų sistemai sukelia priklausomybę, neurokognityvinius sutrikimus, didina psichozės riziką, širdies bei kraujagyslių ligų tikimybę. Tirpalų, kuriuose yra nikotino, naudojimas, gaminant elektroninių cigarečių skysčius su THC, gali paskatinti dvigubą priklausomybę nuo nikotino ir kanapių.

Su aštuntokais suvaidinome įvairias situacijas, kai vienas bando įkalbėti, o kitas turi atsisakyti eiti rūkyti. Atsisakyti kažko yra lengviau, kai turime stiprių vertybių ir pasitikime savimi. Svarbu iš anksto numatyti situaciją ir apgalvoti, kaip joje reiktų pasielgti. Tuomet bus lengviau nepasimesti ir priimti teisingą sprendimą.

Pokalbių metu turėjome manekenę Sjuzę rūkalę, kuri imituoja rūkymo procesą. Vaikai matė, kaip dūmai patenka į „plaučius“.

Integravomės į fizinio ugdymo pamokas, kur su fizinio lavinimo mokytojais Gitana Balašauskiene ir Ramūnu Varnecku darėme estafetes su DW girtumo akiniais. Mokinys užsidėjęs šiuos akinius gali suvokti, kaip girtumas apsunkina net elementariausių veiksmų atlikimą. Akiniai neatspindi konkrečios alkoholio koncentracijos kraujyje, tačiau sukeliamas pojūtis gali būti traktuojamas kaip vidutinis girtumas.

Svarbiausias dalykas, kurį galite padaryti būdami tėvais, tai kritinėse situacijose palaikyti savo paauglius vaikus. Nuoširdus tėvų bendravimas skatins nevartoti alkoholio ir tabako arba bent jau atitolins norą vartoti.

Mokyklos sveikatos specialistė Kristina Usonienė

Mūsų draugai

Pasirinkite