Slide background

Pamokų laikas

1. 08:00 - 08:45

2. 08:50 - 09:35

3. 09:45 - 10:30

4. 10:40 - 11:25

5. 11:30 - 12:15

6. 12:20 - 13:05

7. 13:10 - 13:55

8. 14:00 - 14:45

„DTCH”

Projekto trukmė – 2023-01-01 – 2025-01-01

Koordinatorius – Pakruojo „Žemynos” progimnazija, Lietuva

Partneriai:

Saray Ortaokulu, Turkija

COLEGIUL NACIONAL SPIRU KIEŠĖ, Rumunija

Osnovna škola Ivana Filipovića, Kroatija

Prioritetai:

HORIZONTALUS:

Skaitmeninės transformacijos sprendimas plėtojant skaitmeninį pasirengimą, atsparumą ir pajėgumus. Aplinka ir kova su klimato kaita.

Projekto temos:

Kultūros paveldas.

Informuotumas apie Europos Sąjungą.

Skaitmeniniai įgūdžiai ir kompetencijos.

Projekto nuorodos:

https://sites.google.com/view/dtch/home?

fbclid=IwAR3iTdjnlyOfyBneiVyQCdZigIuaBjazgHjCPeiU-TF_uRtUfh8xHiQIgI0

https://www.facebook.com/profile.php?id=100089983937622

2023-05-23

Skelbiame skelbto konkurso, skirto pasaulinei kultūrų puoselėjimo dienai paminėti, rezultatus. Išrinkome tris nugalėtojus:

– mokytoja Gitana Balašauskienė. Mokytoja Gitana kepė lietuvišką ruginę duoną.

– Rutkauskų šeima gamino čeburekus. Tai yra nacionalinis Krymo totorių virtuvės patiekalas, ir tradicinis tarp Balkanų ir tiurkų tautų, taip pat populiarus kaip užkandis ir gatvės maistas Užkaukazėje, Vidurinėje Azijoje, Ukrainoje, taip pat Krymo totorių diasporose Turkijoje ir Rumunijoje.

– antrokai Džiugas ir Ąžuolas Armonai gamino uzbekišką plovą.

Visi dalyviai bus apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

 

2023-05-15

Projekto mobilumo savaitė Lietuvoje jau baigėsi, bet dalyviai įspūdžių dar nepamiršo. Visas kiekvienos dienos veiklas aprašydavome kiekvieną dieną. Bet tai ką vaikai veikdavo vakare – liko maža intriga. Kadangi vaikai gyveno mūsų mokyklos mokinių šeimose, vakarus jie leisdavo lankydami Pakruojo apylinkes, lankėsi Naisiuose, Kryžių kalne. Vaikų laisvalaikiu rūpinosi mokinių šeimos, todėl esame joms labai dėkingi ir už priėmimą, ir už bendradarbiavimą, ir už laisvalaikio organizavimą. Vaikai ir tėvai pasakojo, kad vaišino svečius ir lietuviškais patiekalais – šaltibarščiais, cepelinais, naminėmis bandelėmis, sula. Mokytojus iš kitų šalių labai sužavėjo Pakruojo miesto grožis ir tvarka, žaluma. Mokytojos iš Turkijos Pakruojį palygino su Teletabių šalimi .

2023-05-07 – 2023-05-13

Mobilumo savaitė Lietuvoje

2023-05-07 visi projekto dalyviai atskrido į Vilniaus oro uostą ir vėlai vakare su mūsų mokyklos mokykliniais autobusais atvyko į Pakruojį. Labai ačiū vairuotojams už saugią ir patogią kelionę, ačiū Emai Stakutytei už dalyvių pasitikimą oro uoste.

2023-05-08 – pilna jaudulio pirmoji projekto diena. Nelengvas iššūkis buvo išmokti ir prisiminti visų dalyvių vardus. Žaidėme net tris žaidimus, kad pavyktų prisiminti nors pusės dalyvių vardus. Iki pietų susipažinome su mūsų mokykla, jos erdvėmis ir mokiniai pristatė savo šalį. Lietuvą pristatė mūsų mokyklos šeštokės Saulė Purvaneckaitė ir Agnė Rimkutė. Po pietų istorijos mokytoja Ernesta papasakojo apie kultūrinį paveldą ir kokias užduotis per visą savaitę mokiniai turės atlikti išvykose. Ir šiandien vyko pirmoji išvyka – edukacinė pamoka apie Pakruojo kultūrinį paveldą. Mokiniai, grįžę iš šios pamokos suskirstę į mišrias grupes kūrė plakatus su Canva programa ir pristatė savo draugams.

Vakare projekto dalyviai laiką leidžia šeimose, kuriose apsigyveno. Labai ačiū visoms lietuvių šeimoms už svetingumą ir aktyvų įsitraukimą į projekto veiklas.

Antroji projekto diena (2023-05-09) buvo šilta, pilna veiklų ir įspūdžių. Iš pat ryto projekte dalyvaujantys vaikai dalyvavo pamokose. Vaikai iš užsienio pamokose mokėsi kartu su savo draugais lietuviais tose pačiose klasėse. Mokytojai stebėjo matematikos ir istorijos pamokas. Ir po 2 pamokų visi iškeliavome į miesto parką mokytis žaisti diskgolfo. Nei vienos šalies atstovai nebuvo nei matę, nei regėję tokio žaidimo. Labai ačiū sporto centro direktorei Aušrai Dvelienei už labai įdomų pasakojimą apie žaidimą ir galimybę sužaisti .

Po pietų iškeliavome grožėtis mūsų Pakruojo dvaru bei tulpių kompozicijomis. Tulpių grožis ir gausa pakerėjo net pačias mažiausias mergaites iš Turkijos. Bet vaikai turėjo užduotį ne tik grožėtis, bet ir pamatyti bei nufotografuoti kultūros paveldo objektus. Grįžę visi mokiniai porose dirbo su programa Padlet ir parengė pristatymus apie šiandien dienos įspūdžius.

Trečiąją projekto dieną (2023-05-10) dalyvius supažindinom su kulinariniu kultūros paveldu – duonos kepimu. Anykščiuose klausėmės pasakojimo kodėl lietuviui tokia svarbi duona, kaip ji buvo kepama ir be abejo, kiekvienas išsikepėm sau lauktuvių po kepalėlį duonos.

Negalime pabuvot Anykščiuose ir neužkopti į Laimės žiburį. Juk svajonių turime visi..

O kad pamatyti Lietuvos gamtos grožį, užlipome į Lajų taką ir grožėjomės Lietuvos gamta.

Ketvirtąją projekto dieną (2023-05-11) dalyviai įtvirtino savo žinias apie Pakruojo kultūros paveldą. Ryte kiekvienas mokinys pasigamino po savo talismaną ir susiskirstę į grupes iškeliavo ieškoti miesto kultūros paveldo objektų. Po pietų žaidėme žaidimus lauke, turkai išmokė žaisti suktuką. Vakar diena, kelionė po Anykščių kraštą liko nepristatyta, todėl šiandien mokiniai kūrė ir pristatymus bei juos pristatė. Ir visi su nekantrumu laukėme projekto vakaro…

Ketvirtadienio vakaras – ypatingas. Jo labai laukėme, planavome ir jaudinomės. Ir pagaliau jis atėjo. Renginį pradėjo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aida Stakutienė. Ji trumpai pristatė projekto tikslą renginio svečiams ir pakvietė visus pasveikinti vicemerę Simoną Lipskytę. Simona pasidžiaugė, kad šiandien jauni žmonės domisi paveldu. Nematerialų kultūros paveldą pristatė ir visus įtraukė kultūros centro darbuotojos Ramunės Petraitienės suburta mokinių folkloro grupė. Visi projekto dalyviai, svečiai linksmai sušoko lietuviškus šokius.

Projekto dalyvė Augustė Janeliūnaitė kartu su mama Arina visus sužavėjo savo atliekamais kūriniais.

Turbūt mūsų mokyklos salė pirmą kartą girdėjo rumuniškas, turkiškas, kroatiškas dainas bei šokius. Visi vaikai ir mokytojai šoko, bendravo, juokėsi…

2023-05-12 projekto baigiamoji diena. Iš pat ryto kiekviena šalis su programa Pictramap kūrė savo kelionėį Lietuvą kelią. Savo atliktus darbus pristatė kitiems dalyviams.

Be abejo, labai svarbu ką visi dalyviai mano apie nuveiktus darbus, kokia vertė šios savaitės veiklos. Gautos apklausos rezultatais pasidalinsime kiek vėliau.

Mokyklos direktorius Darius Ramonas visiems dalyviams įteikė sertifikatus, dovanėles.

Viskas turi pradžią ir pabaigą. Šiandien ta diena, kai ne vienam suvirpėjo širdelė, ne vienam nuriedėjo atsisveikinimo ašara. Bet čia Lietuvoje buvo pirmas dalyvių susitikimas. Rudenį dalyviai susitiks Kroatijoje, 2024 m. pavasarį – Rumunijoje, o 2024 m. rudenį – Turkijoje.

Linkime kuo geriausios kelionėį namus ir iki kitų susitikimų.

Kovo 30 vakarą nuotoliniu būdu vyko projekto dalyvių susitikimas. Jame dalyvavo visų projekto šalių (Lietuva, Rumunija, Kroatija ir Turkija) dalyviai – mokiniai ir mokytojai. Jaudulio buvo daug visiems, nes kiekvienas dalyvis turėjo prisistatyti, pamatyti savo naujuosius draugus. Gegužės mėnesį visų šalių dalyviai atvyksta į Lietuvą, į mūsų mokyklą. 12 mūsų mokyklos mokinių savo naujuosius draugus priims gyventi savo namuose, dalyvaus kartu projekto veiklose. Po susitikimo Gustės 6c atsiliepimas: „Man labai patiko susitikimas. Ir jau dabar noriu parašyti savo draugei Majai iš Kroatijos”.

 

Kovo 22 d. vyko Erasmus+ projekto „Digital Trace of Cultural Heritage” pristatymas mokiniams (dalyviams) ir jų tėveliams. Direktoriaus pavaduotoja Modesta Tamašauskienė pristatė projekto tikslus ir laukiamus rezultatus. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aida Stakutienė pristatė ir aptarė visų šalių partnerių mokinių vizito Lietuvoje darbotvarkę, veiklas. Susitikimo metu buvo susitarta kurie mokiniai vyks į kokią šalį (tą matote susitikimo nuotraukoje).

Mokiniai, kurie norėjo dalyvauti projekte anglų kalba rašė motyvacinį laišką. Tokiu būdu buvo atrinkti dalyviai, kurie du metus draugaus, bendradarbiaus su naujaisiais savo draugais iš kitų šalių. Pirmasis virtualus susitikimas planuojamas kovo 30 d. jame dalyvaus visų šalių (Lietuvos, Turkijos, Rumunijos ir Kroatijos) atstovai mokiniai, jų tėveliai, mokytojai.

Nekantriai laukiame gegužės 8 d. susitikimo su partneriais iš kitų šalių pas mus mokykloje.

Mūsų draugai

Pasirinkite