Slide background

Pamokų laikas

1. 08:00 - 08:45

2. 08:50 - 09:35 (27 min.)

3. 09:45 - 10:30

4. 10:40 - 11:25

5. 11:30 - 12:15

6. 12:20 - 13:05

7. 13:10 - 13:55

8. 14:00 - 14:45

„Gifs“

„Green management In schools For Sustainability“

„Žaliasis tvarumo valdymas mokyklose“

Projekto trukmė – 2022-09-01 – 2024-08-31

Koordinatorius – Colegiul Național Spiru Haret Tecuci, Rumunija;

Partneriai – Nachalno uchilishte Tsani Ginchev, Bulgarija;

Özel Filiz Anadolu Lisesi, Turkija;

Pakruojo „Žemynos“ progimnazija, Lietuva;

Mine Vaganti NGO, Italija

Prioritetai:

Horizontalus: Aplinka ir kova su klimato kaita

Mokyklinis švietimas: parama mokytojams, mokyklų vadovams ir kitų mokytojų profesijų atstovams

Mokyklinis ugdymas: Pagrindinių kompetencijų ugdymas

Temos:

Aplinka ir klimato kaita

Bendruomenės vystymas

Nauji mokymosi ir mokymo metodai bei požiūriai

2023-12-20

Lėlių gamyba iš antrinių žaliavų

5-6 klasių mokiniai integruotų gamtos mokslų – dailės- gyvenimo įgūdžių pamokų metu išklausė informaciją apie atliekų rūšiavimo į skirtingus konteinerius naudą bei  antrinių žaliavų panaudojimą papildomai jas perdirbant. Gyvenimo įgūdžių mokytoja pristatė projektinio darbo organizavimo principus, dailės mokytoja supažindino mokinius su lėlių gamybos technika panaudojant antrines žaliavas (plastikinius butelius, siūlus, kamštelius ir kt.). Mokiniai kūrė būsimų lėlių maketą, tema ,,Pasakų personažai“. Juos gamino namuose kartu su tėvais, jų darbų paroda bus eksponuojama mokykloje kovo mėnesį.

Data 2023-12-07

Mūsų mokyklos eglutė papuošė miesto Eglučių alėją.

Labai dėkojame gamtos mokslų mokytojai Aidai Čepulienei už idėją ir veiklos organizavimą. Dėkojame 4c ir 5-7 klasių mokiniams už žaisliukų gamybą, technologijų mokytojui Alvydui Katiliui ir 6b klasės mokiniui Lukui Venciui už eglutės gamybą. Eglutę aikštėje papuošė Jaunųjų gamtininkų būrelis.

O ši mūsų eglutė nėra tradicinė. Ji pagaminta iš antrinių žaliavų, nes „Žemynos“ progimnazija dalyvauja gamtosauginių mokyklų programoje ir Erasmus+ projekte „Žaliasis tvarumo valdymas mokyklose“.

Aplankykite mūsų mokyklos eglutę ir būtinai prie jos nusifotografuokite 🙂.

2023-12-01

Miškas iš herbariumo

Per gamtos mokslų pamokas nagrinėjant temą apie miškų naudą klimato atšilimo mažinimui, šeštų klasių mokiniai sužinojo apie specialų augalų džiovinimą herbariumo būdu. Išvykos po mišką ir pievą metu mokiniai susipažino su miško augmenija: surinko daug įvairiaspalvių augalų lapų, žiedų ir kitų augalų dalių, išsiaiškino jų pavadinimus, išmoko atpažinti nuodingus ir vaistinius augalus. Tinkamai sudžiovinti augalai buvo panaudoti darbų kūrimui – tema ,,Miškas iš herbariumo“. Darbų paroda buvo eksponuojama mokyklos koridoriuje ir biologijos kabinete.

2023-11-15
Edukacinė pamoka

Gamtoje viskas yra reikalinga, įskaitant ir rudenį krentančius lapus. Medžiai šaknimis iš dirvožemio siurbia mineralus, kurie pereina ir į lapus, todėl verta juos panaudoti kaip kalcio, magnio, fosforo ir kitų mineralų šaltinį. Tuo tikslu, mokiniai lapkričio mėnesį, mokyklos teritorijoje, grėbė lapus ir juos kompostavo į specialius konteinerius. Vyko edukacinė pamoka apie suirusių lapų  naudą sodui ir daržui.

2023-11-06
Lapkričio 6-10 dienomis mūsų mokyklos komanda dalyvavo Erasmus+ projekto „Žaliasis tvarumo valdymas mokyklose” mokymuose Italijos Sardinijos salos Sasario mieste. Kiekvieną dieną dalinomės mūsų veiklomis ir dabar dalinamės mūsų partnerių sukurtu video įrašu apie projekto dalyvius bei nuveiktus darbus.
2023-10-20
Edukacinė erdvė (tulpių gėlynai)

Rugsėjo mėn. mokyklos bendruomenė buvo kviečiama prisidėti prie tulpių svogūnėlių rinkimo akcijos, kuri skirta mokyklos aplinkai pagražinti. Spalio mėn. miesto apželdintoja pamokos metu papasakojo, kaip reikia paruošti žemę pievos sėjai, kambarinių gėlių persodinimui ir mokė kaip sodinti tulpes. 7 klasės mokiniai paruošė žemę ir tulpių svogūnėlius pasodino mokyklos kiemo teritorijoje, persodino gėles esančias mokyklos koridoriuose. Pamokos su floriste metu, mokiniai susipažino su gėlių kompozicijos kūrimu bei kalbėjo apie sodinukų išauginimą iš sėklų. Mokiniai kūrė rudeniškus vėrinius, kuriems buvo naudojami lapai, kaštonai, kitos gėlės. Savo darbais papuošė mokyklos fojė. Kovo mėnesį tęsime savo darbą, sėsime pievą ir sėklas gėlių sodinukams išauginti.

2023-10-01

Edukacinė erdvė

Mūsų mokykla dalyvauja Erasmus+ projekte „Green management In schools For Sustainability“ („Žaliasis tvarumo valdymas mokyklose“). Vykdant šį projektą atnaujinamos ir kuriamos naujos lauko edukacinės erdvės. Gegužės mėnesį praktinės–tiriamosios veiklos metu mokiniai surinko informaciją apie daugumą augalų, esančių mūsų mokyklos aplinkoje. Šią informaciją susistemino ir perkėlė į skaitmeninę erdvę – QR kodą. QR kodas susideda iš juodų modulių (kvadratų), išdėstytų kvadratiniame tinkle ant balto fono. Tokį kodą galima perskaityti vaizdavimo įrenginiu (pavyzdžiui, fotoaparatu, telefonu).

Per vasarą šiuos QR kodus perkėlėme ant metalinių lentelių, kurias gamtosauginio būrelio vaikai susmaigstė prie daugiau nei 80 mokyklos augalų.

Interaktyviai, įdomiai ir informatyviai praturtinome mokyklos aplinką ir kviečiame visus pasinaudoti šia galimybe ir sužinoti apie mokyklos teritorijoje augančius augalus.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aida Stakutienė

2023-06-09

Basų kojų takas

Mūsų mokykla dalyvauja Erasmus+ projekte „Green management In schools For Sustainability“ („Žaliasis tvarumo valdymas mokyklose“). Vykdant šį projektą atnaujinamos ir kuriamos naujos lauko edukacinės erdvės. Gegužės mėnesį mokykloje buvo įrengtas basų kojų takas. Šiandien įvyko basų kojų tako iškilminga atidarymo ceremonija. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Modesta Tamašauskienė pristatė šio projekto idėjas, veiklas. 5a klasės mokinės visiems dalyviams paaiškino tai, kam ir kodėl yra naudingas šis takas. Basų kojų tako atidarymo juostelę perkirpo mokyklos direktorius Darius Ramonas ir gamtos, biologijos mokytoja Aida Čepulienė. Po juostelės perkirpimo visi norintys perėjo šį taką basomis. Tikrai nebuvo lengva, nes pušų kankorėžiai laaaabai aštrūs. Kviečiame visą mokyklos bendruomenę išbandyti basų kojų taką ir pajusti jo naudą savo organizmui.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aida Stakutienė

2023-04-29

Miškasodis

Balandžio 29 d. vyko didžiausia Valstybinių miškų urėdijos ir Aplinkos ministerijos organizuojama miškų sodinimo šventė „Nacionalinis miškasodis“. Be abejonės, jame dalyvavo ir mūsų mokyklos atstovai – mokiniai, mokytojai, tėveliai, kiti mokyklos darbuotojai. Kiekvienas dalyvis pasodinome po 100 berželių. Labai džiaugiamės galimybe dalyvauti tokioje akcijoje. Po akcijos miškininkai mus vaišino bandelėmis, kepėme dešreles, gavome dar ir dovanų.

Šiais metais Valstybinių miškų urėdijos (VMU) miškininkai įveisė ir rekordinį skaičių naujų miškų – net 800 ha, kuriuose pasodino tiek medelių, kiek Lietuvoje gyventojų – 2,8 mln. 

2023-04-21

Žemės diena

Pasaulinė Žemės diena minima kovo 20 – 21 d. (pavasario lygiadienio metu). Visuomeninės organizacijos nuo 1970 m. šią dieną mini balandžio 22 d.

Mūsų mokykla dalyvauja Erasmus+ projekto „Žaliasis tvarumo valdymas mokyklose“ veiklose. Ir šią dieną visos projekto mokyklos (Lietuva, Rumunija, Turkija, Bulgarija, Italija) paminėjo šią dieną, dalyvaudamos įvairiose veiklose. Mūsų mokyklos komanda kartu su mokiniais tvarkė mokyklos gėlynus ir pradėjo įrengti žaliąją edukacinę erdvę – basų kojų taką. Šios erdvės paruošimas pareikalavo daug fizinės jėgos, bet mūsų mokiniai dirbo atsakingai ir negailėdami savo jėgų. Tikimės, kad šią erdvę įrengsim iki mokslo metų pabaigos.

2023-02-23

2022-02-23 vyko Erasmus+ GIF projekto partnerių susitikimas, kuriame buvo aptartas įgyvendinimo etapas dėl Gerosios praktikos vadovo rengimo.  Susitikime dalyvavo mūsų mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Modesta Tamašauskienė ir istorijos mokytoja Ernesta Malinauskaitė.

2023-01-17

2022 m. rudenį mokykla pradėjo įgyvendinti dar vieną Erasmus+ projektą „Green management In schools For Sustainability”. Projekte dalyvauja Rumunija, Turkija, Italija, Bulgarija ir Lietuva. Pagrindinės projekto temos yra apie aplinką ir klimato kaitą, bendruomenės vystymą bei naujus mokymosi ir mokymo metodus bei požiūrius.

Šią savaitę projekto darbo grupė aptarė artimiausias projekto veiklas, pasiskirstė funkcijomis. Projekto darbo grupę sudaro direktoriaus pavaduotoja ugdymui Modesta Tamašauskienė (koordinatorius), socialinė pedagogė Inga Misiūnienė, istorijos mokytoja Ernesta Malinauskaitė, biologijos mokytoja Aida Čepulienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aida Stakutienė.

 

 

2022-12-20

Šį rudenį mūsų mokykla įsijungė dar į vieną Erasmus+ projektą „Green management In schools For Sustainability”. Šis projektas papildys mūsų mokyklos veiklas gamtosauginėje srityje, dalinsimės patirtimi su kitomis projekte dalyvaujančiomis šalimis – Rumunija, Turkija, Bulgarija ir Italija.

Šią savaitę vyko šalių partnerių nuotolinis susitikimas, kuriame buvo susitarta dėl pirmųjų veiklų – kiekviena šalis turi pristatyti po 3 gamtosauginius savo šalies projektus, vykdomus vietos, regiono ir respublikos lygmeniu. Mūsų mokyklai (šaliai) šiame susitikime atstovavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Modesta Tamašauskienė ir istorijos mokytoja Ernesta Malinauskaitė.

 

 

2022-11-25

Mūsų mokykla įsijungė dar į vieną Erasmus+ projektą „Green management In schools For Sustainability“. Šią savaitę Rumunijoje vyksta šalių (Lietuva, Rumunija, Italija, Turkija, Bulgarija) partnerių susitikimas. Mūsų šaliai atstovauja mūsų mokyklos istorijos mokytoja Ernesta Malinauskaitė.

Ernesta lankėsi Bukarešte, kuriame aplankė kelias žymias vietas. Be abejo, kad istorijos muziejuje užtruko ilgiau.

Vakar Ernesta nuvyko į Tekučio miestą, kuriame ir vyko projekto partnerių susitikimas. Jo metu aptartos projekto veiklos, pasirašytos sutartys, sukurtas logotipas. Susitikimo metu apžiūrėjo vietinę mokyklą, patį miestą.

Tikimės, kad šis projektas prisidės prie tvarios aplinkos kūrimo, suburs mus bendram tikslui – tobulinti gamtosauginį ugdymą.

 

 

Mūsų draugai

Pasirinkite