Slide background

Pamokų laikas

1. 08:00 - 08:45

2. 08:50 - 09:35

3. 09:45 - 10:30

4. 10:40 - 11:25

5. 11:30 - 12:15

6. 12:20 - 13:05

7. 13:10 - 13:55

8. 14:00 - 14:45

Sakmė padeda pažinti pasaulį

Gegužės 21 d. ugniagesių draugijos stoginėje vyko rajono mokyklų 5 klasių moksleivių garsaus skaitymo konkursas „Žodžiai, kuriuos sakau, srūva Tavim Manim“. Jį organizavo Žemynos progimnazijos bibliotekininkės Asta Sutkienė ir Aurelija Adomavičienė, vedė moksleivės Auksė Čeponytė ir Luka Norkutė.

Konkurse, kurio siekiai – skatinti mokinius mylėti ir gerbti gimtąjį žodį, gebėti jį reikšti, ugdyti aukštesnį skaitymo lygį, atskleisti vaikų kūrybinius gebėjimus, skatinti susidomėjimą knygomis ir skaitymu, užsiregistravo dalyvauti ne tik „Žemynos“ progimnazijos, bet ir Lygumų pagrindinės mokyklos, Linkuvos ir Žeimelio gimnazijų 5-tų klasių moksleiviai. Juos vertino komisija, kurią sudarė „Žemynos“ progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rūta Stuogienė, logopedė Vilma Mikeliūnienė, Linkuvos gimnazijos bibliotekininkė Virginija Frankienė, Žeimelio gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aldona Plakbarzdienė, Lygumų pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Ilona Miežienė.

Minėtų mokyklų mokiniai skaitė sakmes, tam, kad pažintų kaip mūsų protėviai aiškino pasaulio, gyvosios gamtos atsiradimo paslaptis, kokios gražios mūsų protėvių istorijos, apie žmonių prigimtį ir visa, kas juos supa. Tad praeities žodžiai sruvo „Tavim Manim“. Skaityti sakmes ir populiarinti tautosaką mintis kilo rajono bibliotekininkėms apsilankius Latvijos Uogrės bibliotekoje, kurioje tokie skaitymai vyksta jau seniai.

Keliaudami po paslaptingą sakmių pasaulį, jų išmintį ir grožį raiškiu žodžiu perteikė Luka Norkutė, Lėja Grybaitė ir Oskaras Kalasūnas iš „Žemynos“ progimnazijos 5 a ir b klasės, Andrėja Grigalionytė, Vika Morkūnaitė ir Gerdas Danielius iš Linkuvos gimnazijos, Laura Pakatiliūtė, Girmantė Limontaitė, Janina Misiūnaitė iš Lygumų pagrindinės mokyklos, Radvilė Mikašytė, Timas Kačerauskas ir Dominykas Kizinis iš Žeimelio gimnazijos. Šie penktokai save pristatydami sakė, jog mėgsta šokti, dainuoti, piešti, skaityti knygas, kurti įvairias istorijas. Jiems nesvetimi ir kompiuteriniai žaidimai, sportas, net matematika (Timas šioje srityje labai stiprus). Sakydami apie savo savybes jie tvirtina, jog yra drąsūs, draugiški, atsakingi, kažkas vadina save ir droviu. Vienok visos savybės ne trukdo, o padeda dalyvauti panašaus pobūdžio konkursuose. Derinantis su skaitovų ypatybėmis, po skaitymų, kol komisija rinko nugalėtojus, mokiniai turėjo galimybę kartu su stoginės darbuotoja Rimante Baratinskiene dalyvauti virtualios realybės ugniagesių žaidime.

Maloniai praleidę laiką, su jauduliu moksleiviai išklausė konkurso rezultatus. Tad komisijos sprendimu, komisijos pirmininkė Vilma Mikeliūnienė paskelbė konkurso rezultatus:

I vieta – Žeimelio gimnazijos 5 klasės moksleiviui Timui Kačerauskui

II vieta – Lygumų pagrindinės mokyklos 5 klasės mokinei Girmantei Limontaitei

III vieta – Žeimelio gimnazijos 5 klasės mokinei Radvilei Mikašytei.

Apdovanotos mokytojos, paruošusios nominantus, joms įteiktos gėlės. Saldžių dovanų ir padėkos raštus gavo ir tie, kurie nelaimėjo prizinių vietų. Prizų steigėjai ir rėmėjai: „Žemynos“ progimnazija, agentūros – visos Lietuvos vaikai Pakruojo labdaros ir paramos fondas bei Justinos Andrešiūnienės individuali įmonė „Geniukas“. Reikia tikėtis, kad šis renginys paskatins jaunuosius moksleivius domėtis lietuviško žodžio skambesiu, ugdys kūrybiškumą bei skaitymo raiškumą. Tad mokiniai ir ateityje domėsis tautosaka, sakmėmis.

Alma BAJALIENĖ

 

Mūsų draugai

Pasirinkite