Slide background

Pamokų laikas

1. 08:00 - 08:45

2. 08:50 - 09:35

3. 09:45 - 10:30

4. 10:40 - 11:25

5. 11:30 - 12:15

6. 12:20 - 13:05

7. 13:10 - 13:55

8. 14:00 - 14:45

Pakruojo „Žemynos“ progimnazijos 3a klasės praktinė-tiriamoji veikla „Emocijų mandala“

Pirmoji diena

Susipažinome su projektinės-tiriamosios veiklos „Emocijų mandala“ tikslais, uždaviniais. Prisiminėme, kokios emocijos mus supa kasdieniniame gyvenime ir kaip nusiteikti, kad būtų gera nuotaika. Žiūrėjome filmą „Išvirkščias pasaulis“. Diskutavome, ką įdomaus ir svarbaus pamatėme.

Antroji diena

Į mūsų klasę atvyko socialinės darbuotojos Inga Misiūnienė ir Kristina Averjanova, jos pasidomėjo, kaip mes gyvename, kokios problemos, emocijos supa mus. Inga ir Kristina mūsų klasės vaikams pritaikė žaidimus, paaiškino, kaip galima draugiškai žaidžiant bendrauti, nugalėti baimę, pasitikėti ne tik savimi, bet ir kitu, valdyti emocijas pralaimėjus. Labai patiko žaidimai „Muzikinės kėdės“, „Cocola sprite fanta“, „Keičiasi tie“. Pagal vardo pirmąją raidę reikėjo pasakyti žodžius. Kitai dienai pasiruošėme klausimus psichologėms. Aptarėme dienos įspūdžius, nuotaikas ir emocijas, pavaizdavome mandaloje (juodas fonas, baltas guašas, taškavimas).

Trečioji diena

Iš ryto mokyklos fojė susitikome su psichologe Inga Jankauskiene. Susėdome sode ant suoliukų. Psichologė trumpai papasakojo apie save ir susipažino su mumis – „Kas aš esu, ką mėgstu ir ką gražaus galiu pasakyti šalia esančiam?“ Kalbėjomės apie draugiškumą, pagarbą, pagalbą vienas kitam. Patiko žaidimas, kai reikėjo sutartinai be žodžių suploti kartu. Vėliau pasiskirstėme į dvi komandas ir užrištomis akimis, patardami vienas kitam, piešėme namą. Džiaugiamės, kad pavyko ne bet koks namas, o fantastinis. Nuoširdžiai atsisveikinome, įteikėme gėlių.

Per 3, 4 pamokas bendravome su mokyklos psichologe Irma Šerkšne. Ji pasiūlė pažaisti žaidimą, kai reikia įvaldyti strategiją, be žodžių stebėti draugus, prisiminti ir parodyti, koks langas neužminuotas, kad saugiai pereitum lauką į kitą pusę. Plaukėme šokolado upe. Nepastebėjome, kaip greitai prabėgo laikas ir teko atsisveikinti iki kito karto.

Kolektyviai nupiešėme didelę, šviesių spalvų mandalą.

 

Mokytoja Janina Kacilevičienė

Mūsų draugai

Pasirinkite