Slide background

Pamokų laikas

1. 08:00 - 08:45

2. 08:50 - 09:35

3. 09:45 - 10:30

4. 10:40 - 11:25

5. 11:30 - 12:15

6. 12:20 - 13:05

7. 13:10 - 13:55

8. 14:00 - 14:45

„Mažajam princui“ – 80

Jau ketvirtą kartą susibėgame progimnazijos bibliotekoje paminėti „Mažojo princo“ aštuoniasdešimtmečio ir dar kartą prisiminti, kad „Matyti galima tik širdimi. Svarbiausi dalykai akims nematomi“. Bibliotekoje šiai sukakčiai parengta įspūdinga paroda ir suplanuotas renginys – integruota prancūzų kalbos ir lietuvių kalbos pamoka išsirutuliojo į integruotų renginių ciklą, nes jame labai aktyviai dalyvavo visi mūsų mokyklos ketvirtokai (4a, 4b, 4c kl.) ir 3b klasės mokiniai bei jų mokytojos Neringa Pečeliūnaitė, Birutė Geležinytė, Gražina Šimkienė bei Aušra Norvilienė.

Prancūzų kalbos mokytoją Ingą Ušinskaitę ir bibliotekininkę Astą Sutkienę džiugino tai, kad mokiniai labai atsakingai pasiruošė šiam integruotam renginiui. Buvome iš anksto sutarę, kad į šias pamokas ateisime iš anksto paruošę namų darbus. Tad galėjome džiaugtis ir stebėtis kruopščiai mokinių atliktais namų darbais. Vieni spalvino knygos „Mažasis princas“ piešinukus, kiti kūrė Mažajam princui sveikinimus gimtadienio proga, bandė įsivaizduoti ir nupiešti naują Mažojo princo aplankytą planetą – Lietuvą, taip pratęsdami pagrindinio veikėjo kelionę.

Pasididžiavimo jausmą kėlė ir tas faktas, kad jaunieji knygų mylėtojai jau buvo skaitę šį kūrinį, buvo aktyvūs ir drąsūs diskusijose, norintys kuo daugiau sužinoti. Tad prancūzų kalbos mokytojos paruoštos pateiktys padėjo mokiniams geriau suprasti kūrinio turinį, pagrindinio veikėjo patirtis, taip –pat sužinoti, kad knygoje atsispindi paties rašytojo gyvenimo detalės ir nuotykiai. Juk įdomu kartu su Mažuoju princu bei kūrinio autoriumi – pilotu – skristi virš vandenynų, kalnų ir dykumų, aplankyti naujas planetas, sutikti naujus draugus. Mokiniai komentavo savo piešinius, skaitė sukurtus ir gražiai iliustruotus sveikinimus Mažajam princui. Taigi, drąsiai galime sakyti, kad Antoine de Saint-Exupéry „Mažasis princas“, tapęs pasauline legenda ir iki šiol džiuginantis savo skaitytojus, rado kelią į mūsų mokinukų širdeles. Renginio pabaigoje mokiniai turėjo galimybę apibendrinti ir įsivertinti savo veiklas, užduoti papildomų klausimų.

Apžiūrėję bibliotekininkės Astos parengtą parodą, skirtą šiam gražiam jubiliejui, skubėjome fiksuoti prasmingų susitikimų bibliotekoje akimirkas ir jau planuoti kitų metų veiklas. Iki kitų susitikimų!

 

Asta Sutkienė ir Inga Ušinskaitė

Mūsų draugai

Pasirinkite