Slide background

Pamokų laikas

1. 08:00 - 08:45

2. 08:50 - 09:35

3. 09:45 - 10:30

4. 10:40 - 11:25

5. 11:30 - 12:15

6. 12:20 - 13:05

7. 13:10 - 13:55 (40 min.)

8. 14:00 - 14:45

„Matyti galima tik širdimi…“

Trečiadienį bibliotekoje minėjome dvigubą šventę – tarptautinę Frankofonijos dieną ir knygos „Mažasis princas“ jubiliejų. Ar žinojote, kad ši knyga šiais metais mini 80-ties metų sukaktį? Gražus jubiliejus, nuostabi knyga, dar nuostabesnis mažojo herojaus gyvenimas. Į integruotą pamoką mokyklos bibliotekoje pakvietėme 4c klasės mokinius bei jų mokytoją Neringą Pečeliūnaitę.

Pamoką pavadinome ir pradėjome citata iš Antuano de Sent Egziuperi „Mažojo princo“ knygos – „Matyti galima tik širdimi. Tai, kas svarbiausia, nematoma akimis“. Šiam jubiliejui paminėti bibliotekoje parengta dokumentinė paroda, kurią pristatė bibliotekininkė Asta. Parodos eksponatai pasakoja apie rašytoją, jo kūrybą, čia rasite „Mažojo princo“ knygos prancūzišką ir lietuvišką leidimus, taip pat citatas iš šios knygelės.

Prancūzų kalbos mokytoja Inga pakvietė pamokos dalyvius kelionėn. Keliavome kartu su mažuoju princu po planetas, susipažinome su princo draugais, aptarėme planetų gyventojų charakterius, jų gyvenimo būdą. Kelionė buvo įdomi, informatyvi, pamokanti, priverčianti susimąstyti apie gyvenimą, vaikystę, suaugusius žmones, draugystę, meilę, mirtį.

Skaidrės ir įgarsinti tekstai lietuvių ir prancūzų kalbomis padėjo mokinukams suprasti ir susidomėti Mažojo princo nuotykiais, atradimais ir pažinimo džiaugsmais, suprasti, kokios yra princo vertybės. Pamokos pabaigoje apibendrinome tai, ką sužinojome ir išmokome, kodėl reikėtų skaityti knygas ir, žinoma, „Mažąjį princą“. Pamokos pabaigoje mokiniai įsivertino savo veiklą. Labai džiugu, kad parodą papildė dar viena puiki ekspozicija – stendas, kuriame sukabinome 4c klasės mokinių iš anksto atliktą namų darbą – gražiai nuspalvintus „Mažojo princo“ piešinukus. Mokytoja Inga pradžiugino jaunuosius skaitytojus linksmais knygų skirtukais – akinukais, kuriuos tuoj pat užsidėję nusifotografavome.

Frankofonijos mėnuo ir „Mažojo princo“ jubiliejus glaudžiai susiję, nes Antuanas de Sent Egziuperi – prancūzų rašytojas, o Frankofonija – organizacija, vienijanti šalis, kuriose kalbama prancūziškai.

 

 

Asta Sutkienė ir Inga Ušinskaitė

Mūsų draugai

Pasirinkite