Slide background

Pamokų laikas

1. 08:00 - 08:45

2. 08:50 - 09:35

3. 09:45 - 10:30

4. 10:40 - 11:25

5. 11:30 - 12:15

6. 12:20 - 13:05

7. 13:10 - 13:55

8. 14:00 - 14:45

Kovo mėnuo „BE PATYČIŲ“

Mokyklos vaiko gerovės komisija kiekvienais metais skelbia kovo mėnesį „BE PATYČIŲ“. Šiais metais sudarėme 2023 metų kovo mėnesio „BE PATYČIŲ“ kalendorių, kvietėme dalyvauti įvairiose veiklose, į kurias įtraukėme visus bendruomenės narius. Šia iniciatyva norime atkreipti dėmesį į opią problemą ir siekiame mažinti patyčių paplitimą tarp mokinių.

Prie organizuojamų veiklų prisidėjo Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, 7–8 klasių mokiniai ir tėveliai turėjo galimybę pasiklausyti psichologės Kristinos Jurienės paskaitų apie efektyvius būdus, kurie gali padėti užtikrinti tinkamą paauglio psichinės sveikatos vystymąsi. Tėvelius kvietėme žiūrėti režisierės Inesos Kurklietytės kurtą filmą „Drugelio širdis“, kuriame gvildenamos patyčių ir draugystės temos.

6c klasės mokinės Gustė V. ir Rusnė M. 2 ir 4 klasių mokiniams vedė viktoriną „Kartu“, trumpą paskaitėlę apie patyčių paplitimą ir jų stabdymą vedė Pakruojo rajono bendruomenės pareigūnė Nida Morkūnė. Bendruomenės pareigūnas Danielius Budrys trečių klasių mokiniams vedė pamoką apie patyčias, priežastis, pasekmes. Trys aštuntokų komandos dalyvavo rajoniniame teisinių žinių konkurse „Temidė“, komandas ruošė istorijos mokytoja Ernesta Malinauskaitė, socialinė pedagogė Kristina Averjanova.

Visą mėnesį mokykloje veikė „Draugystės paštas“, stiprinome draugystę rašydami vieni kitiems laiškelius. Viltė (7a), Agota (7a), Paula (7a), Rusnė (6c) ir Rugilė (6c) mūsų mažiausiems pirmokėliams skaitė pasaką „Karolina pasakų šalyje“. Mūsų dienas skaidrino „Širdadienis“, „Padėkadienis“, „Labadienis“, „Šypsenadienis“. 6a klasės mokiniai paruošė plakatus su širdutėmis, rankytėmis, veidukais, kuriuose mokyklos mokiniai galėjo dėkoti savo draugui, mokytojui, rašyti pasveikinimą. Septintų, aštuntų klasių mokiniai paruošė stendinius pranešimus patyčių tema. Buvo parengta paroda „Mano geriausio draugo nuotrauka“, savo geriausių draugų nuotraukomis dalinosi tiek mokiniai, tiek mokytojai.

Tina (7c) inicijavo renginį „Stabdykime patyčias kartu“ 5–8 klasių komandoms. Mokinei gimė mintis tokį renginį suorganizuoti, kai klasės seniūnai ir jų pavaduotojai vasario mėnesį susitiko su Pakruojo rajono bendruomenės pareigūnais. Aptarė pagrindines mokinių problemas ir tai, kaip būtų galima jas spręsti. Renginiui ruoštis padėjo Dina (8b), Vilius (7b), Neda (8b), Frėja (8b). Renginio metu bendruomenės pareigūnė Nida skaitė paskaitą apie teisinę atsakomybę, visuomenės sveikatos specialistė Kristina pristatė patyčių pasekmes sveikatai. Tina ir jos draugai suskirstė mokinius grupėmis, kurios turėjo iš žurnalų iškirptų nuotraukų padaryti koliažus – atsakymus į klausimus „Kas yra patyčios?“, „Kokios yra patyčių priežastys?“, „Kokios yra patyčių pasekmės?“, „Kur galima kreiptis pagalbos?“. Mokiniai pristatė savo padarytus koliažus. Renginio pabaigoje pasidalinome savo mintimis, pavyzdžiui, kai jaučiuosi liūdnas (-a), man patinka…

Pakruojo rajono socialinės pedagogės 7–9 klasių mokiniams organizavo renginį „Mes stiprūs kartu“. Renginys vyko Rozalimo pagrindinėje mokykloje, dalyvavo apie 60 mokinių iš Pakruojo „Žemynos“ progimnazijos, „Atžalyno“ gimnazijos, Linkuvos gimnazijos, Lygumų pagrindinės mokyklos, Žeimelio gimnazijos, Balsių pagrindinės mokyklos. Suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centro metodininkė Greta Jasiūnienė, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Aušra Spudienė pasveikino į šį renginį susirinkusius jaunuolius. Visuomenės sveikatos biuro organizuotoje rytinėje mankštoje su kineziterapeutu Mantu Juškevičiumi mokiniai ne tik sportavo, bet ir stiprino savo emocinę sveikatą. Bendruomenės pareigūnas Danielius Budrys skaitė paskaitą apie teisinę atsakomybę. Mokiniai darė knygos skirtukus „Mes stiprūs kartu“, žiūrėjo filmą iš Nepatogaus kino „Patyčių istorija“ ir jį aptarė. Ir pabaigoje „Atžalyno“ gimnazijos socialinė pedagogė Roma įtraukė visus jaunuolius į smagų šokį „Kepė močia blynus…“

Dėkojame Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro psichologei, laikinai einančiai direkoriaus pareigas Ingai Jankauskienei, visuomenės sveikatos specialistei Kristinai Usonienei ir bendruomenės pareigūnams Nidai Morkūnei ir Danieliui Budriui už bendradarbiavimą, pagalbą organizuojant veiklas mūsų mokykloje.

 

Socialinė pedagogė Inga

Mūsų draugai

Pasirinkite