Slide background

Pamokų laikas

1. 08:00 - 08:45 (37 min.)

2. 08:50 - 09:35

3. 09:45 - 10:30

4. 10:40 - 11:25

5. 11:30 - 12:15

6. 12:20 - 13:05

7. 13:10 - 13:55

8. 14:00 - 14:45

Jaunosios verslininkės kalėdinėje „eXpo“ mugėje ir ekskursija po Vilnių

Gruodžio 10 d. karjeros ugdymo specialistė Eglė, socialinė pedagogė Inga, fizinio ugdymo mokytoja Gitana su 6–8 klasių mokiniais vyko į LITEXPO parodų centrą. Turėjome galimybę sudalyvauti kalėdinėje „eXpo“ mugėje ir pristatyti savo pačių skurtą produką – stalo žaidimą „Pažink save ir kitus“. Pamatėme labai daug iniciatyvių ir verslių jaunųjų bendrovių.

O kaip patekome į nacionalinę kalėdinę „eXpo“ mugę? Neformaliojo ugdymo „Tai mano verslas“ užsiėmimų metu 6–7 klasių mokinės Greta (6b), Gustė (6b), Agota (7a), Paula (7a) sukūrė jaunąją mokomąją bendrovę „SuperStars“. Merginos išgrynino problemą – trūkumas artimesnio bendravimo su klasės draugais, šeimos nariais. Išsigryninusios problemą, sukūrė stalo žaidimą „Pažink save ir kitus“. Žaidimą gamino pačios, ėjimo figūrėles pirko iš dovanų parduotuvės „Geniukas“.

Gruodžio 10 d. (šeštadienį) „Lietuvos Junior Achievement“ organizuotoje mugėje dalyvavo 130 mokomųjų jaunųjų bendrovių. Jaunosios Pakruojo „Žemynos“ progimnazijos verslininkės LITEXPO centre turėjo savo stendą, prekiavo savo sukurtu žaidimu. Mugės metu dalyvavo įvairūs verslininkai ir organizacijų atstovai, kurie vertino bendrovių idėjas, originalumą, kūrybiškumą, gebėjimą pademonstruoti savo sukurtą produktą, pasitikėjimą savimi. Jaunosios verslininkės pasakojo apie kūrybos proceso sunkumus, komandos bendradarbiavimą, finansinius išteklius. Klausėmės grupės „Baltasis kiras“ koncerto.

Mokinių mintys po mugės: „Man labiausiai patiko atsakinėti į klausimus, kuriuos uždavė komisija. Patiko klausytis koncerto. Įsimintiniausia akimirka buvo tada, kai padarėme stalo žaidimą.“ (Gustė, 6b) „Labiausiai patiko pardavinėti stalo žaidimą ir jį plačiau pristatyti žmonėms, labai gera buvo girdėti, kad daugeliui žmonių patiko mūsų žaidimas. Norėčiau pakartoti.“ (Paula, 7a)

Ekskursantų grupė, įsigijusi originalių kalėdinių mokinių sukurtų dovanėlių ir palikusi jaunąsias verslininkes LITEXPO, vyko į Vilniaus Energetikos ir technikos muziejų, kuriame turėjo puikią edukaciją „Išraskime bateriją“. Į edukaciją vykome pasiruošę. Su savimi turėjome atsivežti 2 arba 5 centų monetų, su kuriomis patys sukūrėme veikiančią bateriją ir įžiebėme lemputę! Mums papasakojo visą baterijos sukūrimo istoriją, kuri tikrai labai įdomi ir, tikime, jog bus naudinga tai žinoti ateityje.

Po edukacijos pasivaikščiojome Katedros aikštėje ir pasigrožėjome įspūdinga eglute. Mums pasisekė, jog tuo pat metu vyko ne tik kalėdinė mugė, bet ir maltiečių paramos renginys, kuriame sutikome pirmąją šalies ponią Dianą Nausėdienę, beje, ji palinkėjo mums gražių švenčių!

„Man labai patiko muziejuje. Buvo labai smagu pamatyti Vilniaus eglutę, ji labai graži. Sužinojau, ką seniau darė, kad šviestų lemputė. Taip pat labai patiko „eXpo.“ (Agota, 7a).

Išvykos metu praturtinome save gausybe įvairių verslumo idėjų, pabendravome su bendraamžiais bei išmokome įžiebti lemputę namų sąlygomis.

 

Karjeros ugdymo specialistė Eglė Uogintienė ir socialinė pedagogė Inga Misiūnienė

Mūsų draugai

Pasirinkite