Slide background

Pamokų laikas

1. 08:00 - 08:45

2. 08:50 - 09:35

3. 09:45 - 10:30

4. 10:40 - 11:25

5. 11:30 - 12:15

6. 12:20 - 13:05

7. 13:10 - 13:55

8. 14:00 - 14:45

Jaunieji šauliai

Gražią antradienio popietę progimnazijos visos 6 klasės puikiai leido laiką su Pakruojo rajono jaunaisiais šauliais Goda ir Antanu.

Jaunųjų šaulių būreliai veikia daugelyje Lietuvos rajonų. Jaunieji šauliai rengiami pagal 4 pakopų programą. Kiekvienų mokymų metu jaunuoliai įgyja teorinių ir praktinių žinių – karybos, Lietuvos istorijos, lyderystės, pilietiškumo, sveikos gyvensenos. Išlaikę gebėjimų egzaminą gauna tai liudijantį sertifikatą ir ženklą. Kursai jauniesiems šauliams vyksta mokyklose, Lietuvos kariuomenės daliniuose, tad jaunimas turi puikią galimybę susipažinti su kario tarnyba.

Susitikimo metu skyrėme laiko giliau susipažinti, kas gi tie jaunieji šauliai ir ką jie veikia. Goda ir Antanas pristatė savo veiklas, dalinosi patirtimis. Taktika, žygiai, iškylos, miško pratybos, orientaciniai topografiniai žygiai, šaudymai, patriotiškumo ugdymas, rikiuotės pratybos, stovyklos, ekskursijos – tuo gyvena jaunieji šauliai. Svečiai kvietė mokinius jungtis prie jų ir taip kur kas turiningiau leisti savo laisvalaikį. O jaunuoju šauliu galima tapti jau nuo 11 metų.

Po teorinės apžvalgos išsirikiavome kaip kareiviai po du ir žingsniavome link Pakruojo miesto parko (nutarėme, jog bus arčiau ir galėsime daugiau laiko skirti praktiniams užsiėmimams).

Pasiskirstėme komandomis, Goda ir Antanas mums paaiškino, iš ko susideda sausas kareivio maisto davinys ir kaip reikia tinkamai jį naudoti. Po to komandos gavo užduotis. Vaidinome istorinius įvykius, bandėme apsaugoti kiaušinį neturėdami praktiškai nieko, tik gamtinius išteklius. Visos komandos buvo vertinamos ir geriausiai atlikusios užduotis buvo paskelbtos nugalėtojomis ir apdovanotos.

Labai dėkojame Godai ir Antanui už puikiai kartu praleistą laiką.

 

Karjeros specialistė Eglė Uogintienė

Mūsų draugai

Pasirinkite