Slide background

Pamokų laikas

1. 08:00 - 08:45 (42 min.)

2. 08:50 - 09:35

3. 09:45 - 10:30

4. 10:40 - 11:25

5. 11:30 - 12:15

6. 12:20 - 13:05

7. 13:10 - 13:55

8. 14:00 - 14:45

Edukacinė diena

Saulėtą ir šiltą kovo 1-osios rytą 8a klasė išriedėjo mokykliniais autobusiukais į Šiaulius. Mūsų laukė STEAM centras. Viena mokinių grupė, dirbdama poromis, iš skirtingų cheminių medžiagų užaugino mikrokristalus, juos apžiūrėjo mikroskopais. Stebėjo kristalų augimą ir nustatė jų augimo greitį. Pasigamino akmens druskos NaCl heksaedro (kubo) formos popierinį lankstinį ir apskaičiavo, kiek natrio chlorido NaCl atomų sudaro vieną elementariąją gardelę. Kita mokinių grupė susipažino su įvairiais robotinių rankų naudojamais įrankiais ir išmoko šias rankas programuoti. Kūrė programą robotinei rankai, kad ji pneumatiniu siurbtuku paimtų detalę ir perkeltų ją ant konvejerio. Didžiausią iššūkį teko patirti kuriant programą robotinei rankai, kad ji pagal koordinates sudėtų detales į numatytas vietas. Savo rezultatais mokiniai liko patenkinti.

Edukacinę dieną pratęsėme Fotografijos muziejaus programoje „Fotograma – šešėlinio vaizdo drama“. Užsiėmimo metu tamsioje laboratorijoje, apšviestoje raudona šviesa, gaminome fotogramas. Fotograma – viena iš seniausių ir paprasčiausių fotografikos formų. Tai šešėlinis daikto vaizdas jautriame fotopopieriuje, gautas be fotokameros. Kūryba prasidėjo nuo tos akimirkos, kai iš gausybės laboratorijoje esančių daiktų vaikai sudėliojo savas kompozicijas ant šviesai jautraus popieriaus. Kūrinys buvo apšviestas kryptine šviesa ir vėliau ryškinamas specialiomis cheminėmis priemonėmis. Aštuntokai išmoko fotografuoti be fotokameros.

Pasibaigus edukacijai mums buvo suteikta galimybė užlipti ant muziejus stogo ir pažvelgti į Šiaulių panoraminį vaizdą. Likome sužavėti saulės spindulių apšviesta Šv. Petro ir Povilo katedra.

Klasės vadovė Jurgita Lazickienė

Mūsų draugai

Pasirinkite