Slide background

Pamokų laikas

1. 08:00 - 08:45

2. 08:50 - 09:35

3. 09:45 - 10:30

4. 10:40 - 11:25

5. 11:30 - 12:15

6. 12:20 - 13:05

7. 13:10 - 13:55

8. 14:00 - 14:45

Dovana jauniesiems skaitytojams

„Kada nors knygos atėjimas pas žmogų bus prilygintas dieviškosios ugnies pagrobimui – nes kuo gi mes ginamės nuo tamsos ir smurto žvėrių, jei ne knyga, kuo sušildom sugrubusią sielą, kieno, jei ne knygos šviesa mus vedė ir veda pasaulio ir pačių širdies labirintais“. (Just. Marcinkevičius)

Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikiškos knygos diena. Ta proga balandžio 3 dieną Naisių vasaros teatro aktoriai Pakruojo sinagogoje vaikams dovanojo nuotaikingą spektaklį ,,Pasaka apie obuolius ir kitus Obelių gyventojus“ (pagal Vytauto V. Landsbergio knygą ,,Obuolių pasakos ir kriaušių“).

Renginio metu pasidžiaugėme „Žemynos“ mokyklos ir Juozo Paukštelio VB vaikų erdvės geriausiais  2-5 kl. skaitytojais ir  juos apdovanojome. Kiekvienam įteikėme po padėką-dovanėlę – nemokamą  kelionę Į Vilnių.

Netruko atskubėti balandžio 23-ioji.  Anksti kėlę mokinukai džiūgavo galėsią turiningai praleisti pirmąją pavasario atostogų dieną.

Vilniuje aplankėme Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, kur bibliotekos erdvėse turėjome pažintinę ekskursiją. Parodų salėje aplankėme „Pavasario parodą 2019“, kurioje pristatomi Vilniaus dailės akademijos (VDA) Skulptūros katedros studentų kūriniai.  Atvirose dirbtuvėse PATS SAU moksleiviai, padedami kultūrinės veiklos vadybininkės Adrianos Daškevič, savo rankomis kūrė įdomias knygutes. Plėšė, karpė, mušė skylutes, rišo ir puošė savo knygeles.

Kelionę tęsėme Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje. Mus pasitiko edukacinių programų koordinatorė Daiva Krutulienė, kuri lėlių teatro edukacinio užsiėmimo metu trumpai supažindino su lėlių teatro istorija, jų tipais ir valdymo būdais. Sekė Šarlio Pero pasaką „Miegančioji gražuolėׅ“. Moksleiviai pasiskirstė vaidmenimis, gavo lėles ir po trumpos repeticijos vaidino. Vaikų nuotaikos buvo nenusakomos.

Po trumpos pertraukėlės, apžiūrėję muziejaus eksponatus, skubėjome į teatro kino salę, kur mūsų laukė kino skyriaus vyr. muziejininkas Vidmantas Kazlauskas su savo parengta edukacine programa „Triukšmų įgarsinimas kino filmuose“. Čia žiūrėjome filmukus, net mokėmės juos įgarsinti ir įgarsinome. Buvo daug smagių, įdomių ir neįtikėtinų dalykų. Vaikai norėjo dar ir dar įgarsinti filmukus.

Tačiau mūsų laukė ilga kelionė namo, todėl nutarėme į muziejų dar kartą sugrįžti, kai tik vėl galėsime.

Už linksmą, turiningą ir prasmingą kelionę esame dėkingi rėmėjams – UAB „Robusta“ bei Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos administracijai.

 

Bibliotekininkės Asta Sutkienė ir Aurelija Adomavičienė

Mūsų draugai

Pasirinkite