Slide background

Pamokų laikas

1. 08:00 - 08:45

2. 08:50 - 09:35

3. 09:45 - 10:30

4. 10:40 - 11:25

5. 11:30 - 12:15

6. 12:20 - 13:05

7. 13:10 - 13:55

8. 14:00 - 14:45

„Akmenys ims šaukti“

6 klasių moksleiviai minėjo Lietuvos žydų genocido atminimo dieną. Mokiniai literatūros pamokose kalbėjo apie Holokaustą – aiškinosi žodžio reikšmę, skaitė ir aptarė įvairių tekstų ištraukas, kalbėjosi apie žmones, kuriems teko patirti Holokausto siaubą. Šeštokai savo mintis užrašė ir iš jų suklijavo plakatą. Dorinio ugdymo pamokose vaikai kūrybiškai vaizdavo Dovydo žvaigždę, piešė piešinius, kurie atspindėjo tą laikotarpį. Per etikos pamoką mokiniai ant akmenėlių rašė Pakruojo rajono žuvusių žydų vardus.

Rugsėjo 22 d. šeštokai vyko į Morkakalnį, kad ten esančioje Pakruojo žydų žudynių vietoje pagerbtų žydų atminimą. Taip pat kartu su mokiniais paminėti šios dienos buvo ir Pakruojo rajono savivaldybės atstovai. Renginį vedė Gitana Maas. „Istorija ir atmintis visada išliks gyva,“ – skambėjo vaikų ir suaugusiųjų lūpose. Pagerbiant Holokausto aukas, padėta gėlių, uždegtos atminimo žvakės, šalia paminklo padėti akmenukai.

Rugsėjo 27dieną ėjome į Pakruojo sinagogą. Popietę praleidome žiūrėdami Izraelio režisieriaus Jonathan Geva filmą „Abulelė“. Senovės legendos pasakoja apie abuleles – gauruotus ir kartais pavojingus monstrus, kuriuos mato tik vieniši vaikai. Širdingame filme dešimtmetis Adamas, sunkiai išgyvenantis brolio netektį, sutinka vieną iš abulelių, apsigyvenusių jo name. Vienišas berniukas ir geraširdis monstras greitai tampa neišskiriamais draugais. Suvokęs, jog žmonės yra tikrosios šio pasaulio pabaisos, Adamas rizikuoja viskuo, kad tik išgelbėtų savo pūkuotąjį draugą… Po filmo peržiūros vyko aptarimas ir pokalbiai apie jausmus. Popietę baigėme kūrybiniu darbu.

Dėkojame Gitanai Maas už bendrystę ir bendradarbiavimą. Ačiū už nuotraukas Santai ir Gitanai.

 

Lietuvių kalbos ir literatūros, dorinio ugdymo ir socialinių mokslų metodinė grupė

Mūsų draugai

Pasirinkite