Slide background

Pamokų laikas

1. 08:00 - 08:45

2. 08:50 - 09:35

3. 09:45 - 10:30

4. 10:40 - 11:25

5. 11:30 - 12:15

6. 12:20 - 13:05

7. 13:10 - 13:55 (0 min.)

8. 14:00 - 14:45

„Digit&Learn“

„Empowering teachers for a more interactive, efficient and appealing digital learning experience“

„Mokytojų įgalinimas interaktyvesnei, efektyvesnei ir

patrauklesnei skaitmeninio mokymosi patirčiai“

 

Projekto trukmė – 2021-12-01 – 2023-11-30

 

Projekto koordinatorius – Pakruojo „Žemynos“ progimnazija, Lietuva;

Partneriai – Mine Vaganti NGO, Italija;

Learnmera Oy, Suomija;

Iznik Ilce Milli Egitim Mudurlugu, Turkija;

Colegiul National Spiru Haret, Rumunija

Nikoletta Gorgogianni Bst Cybernetics Single Member Privatecompany, Graikija;

 

„Digit&Learn“ tikslai:

1. Tobulinti skaitmeninius ir technologinius mokytojų įgūdžius bei kompetencijas, kurios leis jiems sukurti mokymo priemones, skirtas padėti jų mokiniams;

2. Suaktyvinti bendradarbiavimą tarp mokytojų, kurio tikslas – kurti skaitmenines priemones, pagrįstas naujomis technologijomis, kaip papildomas mokymo priemones.

3. Stebėti naujų technologijų, skaitmeninių mokymo priemonių poveikį mokinių mokymosi pasiekimams.


Data 2023-11-30

Dvejus metus mokykla dalyvavo Erasmus+ projekte „Mokytojų įgalinimas interaktyvesnei, efektyvesnei ir patrauklesnei skaitmeninio mokymosi patirčiai“. Pagrindinis projekto tikslas – stebėti naujų technologijų, skaitmeninių mokymo priemonių poveikį mokinių mokymosi pasiekimams. Projekto metu buvo sukurta ir ištestuota daugybė pamokų, kuriose naudojamos įvairios IT priemonės.

3b klasė (mokytoja Edita Ilgavičienė) testavo pamoką apie saugumą internete. Mokytojos nuomone, pateikta filmukuose informacija įdomi, aiški ir suprantama 9-erių metų vaikams, „Wordwall“ programos būdu sukurtą viktoriną galima taikyti ir kitose pamokose.

3c klasė (mokytoja Lina Vaitiekūnienė) testavo pamoką apie vėliavas. Mokinių nuomone, pamokoje pateikta puiki vėliavų pristatymo forma. Vaikai lengvai įsiminė 12 šalių vėliavas, pritaikė savo žinias apie šalis, kuriose buvo, prisiminė tų šalių vėliavas. Įgytas žinias apie šalis 3c klasės mokiniai pritaikė lietuvių kalbos ir literatūros pamokoje dalyvaudami organizacijos „Žaliasis taškas“ nuotoliniame protmūšyje „Tvarios Kalėdos“.

3a klasė (mokytoja Sonata Sinevičienė) testavo pamoką apie planetas. Pamokoje  pasirinkta puiki planetų pristatymo forma. Matematikos pamokoje trečiokai mokėsi naudotis skriestuvu, tad buvo puiki proga planetas taisyklingai nusibrėžti skriestuvu. Be to, buvo galima pasirinkti įvairią planetų spalvinimo techniką. Vaikai pasirinko jas spalvinti aliejinėmis kreidutėmis ir tai idealiai pasiteisino. Planetų spalvos neturi aiškių kontūrų, tad kreidutes patrynus pirštu išgaunamas spalvų susimaišymo efektas. Dar trečiokai turėjo puikią galimybę muzikos pamokoje išmokti dainelę ,,The planet song“.

2c klasė (mokytoja Vaida Benaitienė) naudodami IT technologijas mokėsi apie akmens amžių. Mokytojos nuomone, antrokų šiek tiek per žemas kompiuterinis raštingumas atlikti kai kurias užduotis, bet jas atliko visi kartu.

Minėtose pamokose buvo naudojamos „Lumi Education“, „Canva“, „Wordwall“ programos. Visi vaikai ir mokytojos pritarė, kad IT naudojimas didina mokinių motyvaciją, o taip pat gerėja ir mokinių rezultatai.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aida Stakutienė

2023-11-16

Lapkričio 16 d. mokytojų tarybos posėdžio metu direktoriaus pavaduotojos Modesta Tamašauskienė ir Aida Stakutienė pristatė Erasmus+ projekto „Mokytojų įgalinimas interaktyvesnei, efektyvesnei ir patrauklesnei skaitmeninio mokymosi patirčiai“ galutinį rezultatą – https://elearn.digit-learn.eu/ tinklapį. Šiame tinklapyje rasite viso projekto tikslus, partnerius. O svarbiausia – e-platforma, kurioje prisiregistravę matysite įvairių dalykų įvairioms amžiaus grupėms pamokų planus, su konkrečiomis nuorodomis, priemonėmis ir pan. Visos šalys kūrė, testavo po 5 skirtingų dalykų pamokas. Jos visos yra viešinamos šiame tinklapyje. Mūsų mokyklai atstovauja Editos Ilgavičienės (integruota gamtos mokslų ir informatikos), Sonatos Sinevičienės (dailės), Linos Vaitiekūnienės (muzikos), Vaidos Benaitienės (informatikos) ir Aušros Norvilienės (matematikos) pamokos.

Kviečiame visus prisiregistruoti prie šios platformos ir pasinaudoti jau sukurtais produktais.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aida Stakutienė

2023-10-24

Baigiamasis renginys Suomijoje

Spalio 24 d. Helsinkyje (Suomija) vyko Erasmus+ projekto „Empowering teachers for a more interactive, efficient and appealing digital learning experience“ („Mokytojų įgalinimas interaktyvesnei, efektyvesnei ir patrauklesnei skaitmeninio mokymosi patirčiai“) partnerių susitikimas – baigiamasis renginys. Atvyko po 2 atstovus iš Rumunijos, Turkijos, Lietuvos mokyklų. Mūsų mokyklai ir šaliai atstovavo direktoriaus pavaduotojos ugdymui Modesta Tamašauskienė ir Aida Stakutienė.

Susitikimo metu Suomijos (priimančioji šalis partnerė) atstovė Evelina pristatė Suomijos šalį, šalies lankytinas vietas, visus pavaišino suomišku tradiciniu pyragu. Mūsų mokykla – šio projekto koordinatorė, todėl projekto koordinatorė Modesta pristatė visus nuveiktus darbus. Projekte kiekviena šalis partnerė turėjo savo įsipareigojimų ir šio susitikimo metu pateikė I, II ir III rezultatų ataskaitas. Susitikimo metu buvo susitarta dėl baigiamųjų renginių, sklaidos savo šalyse. Mūsų mokykloje šis renginys numatytas lapkričio 16 dieną. Renginio metu bus pristatytas projekto rezultatas – sukurtos, išbandytos ir išverstos įvairių mokomųjų dalykų pamokos, kuriomis galės naudotis ir mūsų mokytojai.

Renginys vyko Helsinkio centrinėje bibliotekoje „Oodi“. Tai vienas iš lankomiausių objektų Suomijos sostinėje. Biblioteka atidaryta tik prieš 4 metus. Iš tolo mediniu fasadu šviečiantis „Oodi“ pastatas iškilo pačioje Helsinkio širdyje, priešais Parlamento rūmus. Greta rikiuojasi reprezentaciniai miesto kultūros židiniai – „Finlandia“ koncertų salė, naujasis Helsinkio muzikos centras, Šiuolaikinio meno muziejus „Kiasma“. Įspūdingi bibliotekos laiptai su galybe žodžių juodame laiptinės dekoro fone primena, jog tai yra visų biblioteka, nesvarbu lankytojų amžius, kilmė, orientacija, polinkiai. Bibliotekoje pirmiausia į akis krinta tai, kad žmonės čia tiesiog leidžia laiką, bendrauja. Net artimiausiame tradicinei bibliotekai trečiame aukšte, kuris pavadintas „Knygų rojumi“, nėra mums įprastos skaityklų atmosferos ir tildančių prižiūrėtojų. Jaukiuose kampeliuose šnekučiuojasi įvairiausio amžiaus žmonės, o vaikų zonoje, kuri nėra atskirta nuo bendros salės, itin judru ir linksma. Čia pat veikia ir kavinukės. Nustebino ir tai, kad lankytojai gali įsinešti bet kokio dydžio bagažą, nors jokios apsaugos nėra – visose Suomijos bibliotekose ji panaikinta maždaug prieš dešimtmetį. Pasak suomių – nėra prasmės vogti iš savęs. Šios bibliotekos populiarumą daugiausia lemia tradicinės paskirties bei naujausių technologijų jungtis. Tarkime, antrame aukšte įrengta virtualių žaidimų zona, kur galima leisti laiką su draugais ir individualiai. Čia taip pat yra studijos su įvairiausia muzikos įranga – galima kurti, atlikti, įrašyti ir klausytis muzikos kūrinių, skolintis instrumentus, dirbti vienam ar su grupe. Tai puiki kūrybinių dirbtuvių ar laikino biuro vieta su kompiuteriais, spausdintuvais, skeneriais, belaidžiu internetu. Norintys imtis rankdarbių čia gali siuvinėti ir siūti, graviruoti ir kitaip meistrauti – priemonės laukia vietoje. Tik medžiagos kainuoja lankytojams, o studijas ir kambarius tereikia rezervuoti per Helsinkio miesto rezervavimo sistemą.

Radome laiko aplankyti ir kitas žymias Helsinkio vietas. Helsinkio katedra yra kaip Eifelio bokštas Paryžiuje – objektas, kurį svečiuojantis mieste aplankyti bent kartą yra būtina. Tylos koplyčia yra 300 kvadratinių metrų tylos ir šilumos pačiame Helsinkio centre. Storos medinės sienos, pagamintos iš šiaurinės eglės, užtikrina, kad į vidų neprasiskverbs jokie garsai iš išorės. Nors tai yra liuteronų bažnyčia, religija čia praktikuojama tylomis, o laukiami visi, ieškantys trumpo atokvėpio triukšmingiausioje miesto dalyje. Bažnyčia uoloje – tai vienas garsiausių lankytinų objektų Helsinkyje, pasižymintis išskirtine architektūra – bažnyčia įrengta tiesiog uolienos masyve. Katajanokos pusiasaly, ant kalvos, savo dydžiu ir grožiu su Helsinkio katedra varžosi Uspenskio soboras – didžiausia rusų stačiatikių bažnyčia Skandinavijoje. Užlipus aukštyn, atsiveria puikūs vaizdai į uostą ir miesto centrą.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aida Stakutienė

2023-09-06

Mokykla jau antrus metus dalyvauja Erasmus+ projekte „Digit & Learn“. Visą pavasarį vyko projekto antro rezultato darbai: visose projekto šalyse (Lietuva, Suomija, Rumunija, Turkija ir Italija) mokytojai planavo savo dalyko pamokas, naudodami IT. Buvo užduotis – suplanuoti po 5 skirtingų dalykų pamokas, parengti jų detalius planus, artėjant mokslo metų pabaigai jas išbandyti ir, jei reikia, koreguoti parengtus pamokų planus. Tokiu būdu buvo sukurti 25 pamokų planai.

Mūsų mokykloje į šią projekto dalį įsitraukė 5 pradinių klasių mokytojos – Aušra Norvilienė, Edita Ilgavičienė, Sonata Sinevičienė, Lina Vaitiekūnienė ir Vaida Benaitienė. Buvo sukurti 5 dalykų (matematikos, dailės, informatikos, muzikos ir pasaulio pažinimo, integruoto su informatika) pamokų, skirtų 8–10 metų mokiniams, planai. Kurdamos pamokų planus, mokytojos kartu su mokyklos administracija tarėsi, diskutavo apie tai, kokias IT priemones, programas naudoti. Tikslas – tikslingas ir teisingas IT panaudojimas bei galimybė šiais pamokų planais pasinaudoti kitoms šalims. Po ilgų diskusijų pamokos buvo išbandytos su mokiniais. Jas stebėjo, vertino mokyklos administracija bei kolegos.

Visos šalys savo ištestuotus pamokų planus išvertė į anglų kalbą ir sukėlė į projekto virtualų dokumentų aplanką. Vasaros metu (nors ir atostogos) kiekviena šalis visas pamokas iš anglų kalbos išsivertė į savo gimtąsias kalbas. Rudenį šiais pamokų planais bus pasidalinta su kolegomis.

Stebint ir analizuojant pamokas nekilo abejonių, kad naudojant IT technologijas mokiniai žymiai geriau įsitraukia į mokymosi procesą, todėl gerėja mokinių žinios, mokymosi motyvacija.

2023-05-07
The second result of the Erasmus+ „Digit&Learn” project is currently being implemented. Teachers of various subjects in Pakruojis „Žemyna“ progymnasium (Lithuania) learned to work with the graphic design platform „Canva”. The training was conducted by Modesta Tamašauskienė, the school’s deputy director for education and the coordinator of this project. Our school is committed to develop and test prepared lessons for 5 different subjects with primary school students that would use a variety of IT technologies. The lessons were planned by our teachers Edita Ilgavičienė (integrated course of world knowledge), Sonata Sinevičienė (art), Lina Vaitiekūnienė (music), Vaida Benaitienė (informatics) and Aušra Norvilienė (mathematics). In May these lessons will be tested with students. Also they will be translated into English and shared with other schools in the project.
We are happy to participate in this project, because thanks to it, teachers not only learn and improve in the field of IT, but also apply their acquired skills practically in lessons.
2023-01-13
Šią savaitę vyko Erasmus+ projekto „Empowering teachers for a more interactive, efficient and appealing digital learning experience“ atstovų nuotolinis susitikimas. Susitikimo metu buvo aptartas I rezultato įvykdymas, jo sėmės ir iškilę iššūkiai. Daugiausiai dėmesio buvo skirta visose šalyse įvykusiems mokytojų mokymams, jų poveikio rezultatams. Aptartas II ir III rezultatų įgyvendinimas, veiklos, tarpinės ataskaitos pateikimas. Suplanuotas kitas vasario mėnesio projekto partnerių nuotolinis susitikimas.
2022-12-16
ERASMUS+ mokymai
Gruodžio mėnesį vyko Erasmus+ projekto „Digit & Learn“ mūsų mokyklos mokytojų mokymai skaitmeninio raštingumo srityje. Mokymuose dalyvavo 5 mokytojai. Pirmą dieną dalyviai prisistatė, pasipasakojo apie save, savo profesiją, lūkesčius. Po ledlaužio metodo mokėsi dirbti su grafinio dizaino platforma „Canva“. Kitos dienos mokymuose dalyviai turėjo apklausti kitus dalyvius apie jų kompetencijas socialinių tinklų srityje. Ir po įdomios įžangos mokėsi apie „Microsoft 365 “ programas, tokias kaip Word, Excel, PowerPoint. Po mokymų dalyviai minėjo, kad sužinojo naujų dalykų, įgijo skaitmeninių kompetencijų,  maloniai praleido laiką.
2022-11-17
Lapkričio 17 d. vyko nuotolinis Erasmus+ projekto „DIGIT & LEARN“ partnerių nuotolinis susitikimas. Mūsų mokyklai (Lietuvai) atstovavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Modesta Tamašauskienė ir anglų kalbos mokytoja Monika Beinoravičienė. Spalio – lapkričio mėnesiais visos šalys partnerės kūrė ir susitikimo metu pristatė mokymus, kurie bus skirti mokytojų skaitmeninių kompetencijų tobulinimui. Šio susitikimo metu buvo aptartos sėkmės ir nesėkmės, su kuriomis šalys susidūrė ruošiant mokymų medžiagą. Kiekviena šalis parengė po 2 mokymų modulius. Buvo susitarta dėl projekto galutinio rezultato  (tyrimas apie IT panaudojimą ugdymo procese, mokymų turinys, mokymų gautas poveikis), kuris bus išverstas į visas dalyvaujančių šalių gimtąsias kalbas. Gruodžio mėnesį dalyvaujančių šalių mokytojai dalyvaus dviejuose mokymuose, kuriuose tobulins savo skaitmenines kompetencijas.
2022-09-07
Šiandien vyko Erasmus+ Projekto „Digit&Learn“ šalių atstovų nuotolinis susitikimas. Lietuvai atstovavo mūsų mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui projekto koordinatorė Modesta Tamašauskienė ir anglų kalbos mokytoja Monika Beinoravičienė. Susitikimas buvo  skirtas aptarti ataskaitų rengimą. Sutarta, kad kiekviena šalis partnerė savo šalies tarpines ataskaitas parengs iki rugsėjo 13 d. O viso projekto ataskaita bus parengta iki rugsėjo 23 d. Ši ataskaita bus pateikta Švietimo mainų paramos fondui.
Organizacija MVNGO (Italija, projekto partnerė) parengs mokytojų mokymo programą. Programa bus aptarta kiekvienoje šalyje partnerėje. Po aptarimų atskirose šalyse, įvyks šalių partnerių nuotolinis susitikimas dėl mokymo programos tobulinimo. Įvykus šiems aptarimams, kiekvienos šalies 5 mokytojai dalyvaus pilotiniuose mokymuose.
2022-07-25
Liepos 25 d. vyko Erasmus+ projekto „Empowering teachers for a more interactive, efficient and appealing digital learning experience“ dalyvaujančių šalių atstovų nuotolinis susitikimas.
Projekto koordinatorė – Pakruojo „Žemynos“ progimnazija (Lietuva). Projekto partneriai – NVO MINE VAGANTI (Italija), LEARNMERA OY (Suomija), IZNIK ILCE MILLI EGITIM MUDURLUGU (Turkija), COLEGIUL NATIONAL SPIRU HARET (Rumunija), CYBERNETICS VIENAS NARIAS (Graikija).
Susitikimo metu buvo aptarti 1 rezultato nuveikti darbai, iškilę iššūkiai. Šiuo metu jau parengta nacionalinė apklausų ataskaita. Suplanuotos veiklos rugpjūčio – rugsėjo mėnesiams. „Digit & Learn“ mokymai prasidės rugsėjo – spalio mėnesiais. Mokymai bus skirti mokytojams apie skaitmenines technologijas ugdymo procese.
Mūsų mokyklą atstovavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Modesta Tamašauskienė ir anglų kalbos mokytoja Monika Beinoravičienė.
2022-02-25
Vasario 23-24 dienomis mūsų mokykloje vyko Erasmus+ projekto „Empowering teachers for a more interactive, efficient and appealing digital learning experience“ įvadinis dalyvaujančių šalių atstovų susitikimas.
Projekto koordinatorė – mūsų mokykla (Lietuva). Projekte dalyvauja šalys partnerės – Italija, Suomija, Rumunija, Graikija, Turkija.
Susitikimo pradžioje visos šalys pristatė savo šalies organizacijas, jų veiklas. Mūsų mokyklą svečiai pamatė gyvai, susipažino su Lietuvos švietimo sistema. Svečią iš Rumunijos Dumitru Voinea (geografijos mokytojas) labai nustebino mūsų mokyklos didelės erdvės, mokinių maitinimo, pavežėjimo organizavimas. O didžiausią įspūdį paliko penktokės Evelinos Mihaelos Vasile pokalbis su svečiu rumuniškai. Pirmokai svečius pasveikino padovanodami savo gamintus kiškius.
Šiomis dienomis nuveikti labai svarbūs projekto darbai. Projekto koordinatorė Modesta Tamašauskienė (direktoriaus pavaduotoja ugdymui) paruošė ir buvo pasirašytos partnerystės sutartys. Italijos atstovas Roberto Solinas pristatė viso projekto idėją, aptarė projekto sklaidos reikalingumą ir jos planą. Turkijos atstovė Serpil Kalkan pristatė projekto kokybės plano priežiūrą. Rumunijos atstovas Dumitru Voinea rūpinsis projekto veiklų vertinimu. Suomijos atstovė Naomi Palmer atsakinga už skaitmeninių ir virtualių ugdymo priemonių naudojimą. Nicole Georgogianni aptarė kibernetinio saugumo planą. Nicole į susitikimą dėl Covid ligos neatvyko, susitikime dalyvavo nuotoliniu būdu. Susitikimo metu buvo sukurtas projekto logotipas.
2022 m. kovo viduryje vyks mokytojų apklausa apie skaitmenines ugdymo priemones. Rugsėjo mėnesį vyks 5 mokytojų iš kiekvienos šalies mokymai apie skaitmenines ugdymo priemones, po to vyks priemonių išbandymai ir analizės apie jų reikalingumą, įtaką mokinių pasiekimams. 2023 m. rugsėjo mėnesį vyks konferencija, kurios metu projekto veiklas, rezultatus pristatysime mūsų šalies švietimo bendruomenei. 2023 m. lapkričio mėnesį Suomijoje vyks baigiamasis projekto susitikimas.
Mūsų mokyklai atstovavo Modesta Tamašauskienė – projekto koordinatorė, Monika Beinoravičienė – anglų kalbos mokytoja, Aida Stakutienė – projekto sklaidos atstovė.
Projekto dalyviai aplankė Pakruojo dvarą. Svečius nustebino teritorijos dydis, puošnūs rūmai ir teatrališkas jų pristatymas.

Mūsų draugai

Pasirinkite