Slide background

Pamokų laikas

1. 08:00 - 08:45

2. 08:50 - 09:35

3. 09:45 - 10:30

4. 10:40 - 11:25

5. 11:30 - 12:15

6. 12:20 - 13:05

7. 13:10 - 13:55

8. 14:00 - 14:45

„Tegul skrenda mūsų svajonės“

Ketvirtadienį nuskrido mūsų Frankofoniško pavasario svajonės. Nors pavasario dangus nebuvo dosnus saulės ir šviesos, Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijoje sklandė pakili prancūzų kalbos ir frankofoniškos kultūros dvasia. Prancūzų kalbos mylėtojai rinkosi į rajoninę Frankofonijos šventę „Tegul skrenda mūsų svajonės“ („Que nos rêves s‘envolent“). Tai jau šeštoji, tradicinė Frankofonijos šventė, rengiama kovo mėnesį, kuris visame pasaulyje vadinamas frankofonišku. Labai džiugu, kad prancūzų kalbos renginiuose dalyvauja mūsų rajono mokiniai. Didžiuojuosi savo mokiniais, kurie aktyviai įsijungia į šias veiklas ir gelbsti sudėtingose situacijose, ypač kai užgriūva renginio organizavimo rūpesčiai. Taip atsitiko ir šį pavasarį, kai kreipiausi į mūsų progimnazijos mokinius padėti organizuoti šventę ir jie mielai sutiko. Šventės vedėjams šeštokei Gustei Vaitiekūnaitei ir septintokui Nojui Vaičeliūnui teko vesti šį renginį. Tikras iššūkis ir didelė atsakomybė, su kuriais jaunieji vedėjai susidorojo. Renginio svečius žavėjo Gustės ir Nojaus sceninė kultūra, žodžio raiška. Ne taip paprasta vesti renginį užsienio kalba, kai jos mokaisi pusantrų metų. Bet noras, pastangos, atkaklus teksto repetavimas davė puikų rezultatą. Ačiū, Nojau už Tavo kantrybę, atsakingumą ir nuoširdumą, taisyklingą prancūzišką tartį. Gustei teko lietuviškas renginio variantas. Ačiū, Guste, ir Tau už laisvumą, atsakingumą, norą padėti, būti čia ir dabar.

Šventėje buvo galima išvysti įvairaus žanro ir laikotarpių kompozitorių kūrinių, labai gražių rajono mokinių pasirodymų, kurių buvo net 21! Ir šokome, ir dainavome, ir grojome – fantastika matyti tokį būrį jaunųjų atlikėjų, kurie įgyvendino savo tikslą, džiaugėsi po renginio dalindamiesi įspūdžiais, valgydami tradicinį šventės pyragą. Džiaugėsi, mieli vaikai, ir Jūsų mokytojai, tėveliai, draugai, dalyvavę šioje šventėje. Visiems šventės dalyviams įteiktos padėkos, atminimo dovanėlės. Dėkojame šventės rėmėjams ir draugams, „Žemynos“ progimnazijos administracijai, pasirūpinusiai dalyvių apdovanojimais, nuoširdžiomis padėkomis, organizacija, nes į renginį atvyko nemažas būrelis penktokų, jau pasiryžusių kitais mokslo metais rinktis mokytis prancūzų kalbos.

Linkiu visiems puikios pavasarinės nuotaikos, tokio pat didelio noro domėtis frankofoniška kultūra. Tegul skrenda mūsų svajonės! Merci beaucoup.

 

Prancūzų kalbos mokytoja Inga Ušinskaitė

Mūsų draugai

Pasirinkite